رسول خدا صلی الله علیه و آله و امیر المومنین علیه السلام از یک نور هستند (به روایت اهل تسنن)

احمد بن حنبل از ائمه اهل تسنن روایت کرده است:

۱۱۳۰- حَدَّثَنَا الْحَسَنُ قثنا أَحْمَدُ بْنُ الْمِقْدَامِ الْعِجْلِيُّ قثنا الْفُضَيْلُ بْنُ عِيَاضٍ قثنا ثَوْرُ بْنُ يَزِيدَ، عَنْ خَالِدِ بْنِ مَعْدَانَ، عَنْ زَاذَانَ، عَنْ سَلْمَانَ قَالَ: سَمِعْتُ حَبِيبِي رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ: «كُنَّا أَنَا وَعَلِيٌّ نُورًابَيْنَ يَدَيِ اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ، قَبْلَ أَنْ يَخْلُقَ آدَمَ بِأَرْبَعَةَ عَشَرَ أَلْفَ عَامٍ، فَلَمَّا خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ قَسَمَ ذَلِكَ النُّورَ جُزْءَيْنِ، فَجُزْءٌ أَنَا، وَجُزْءٌ عَلِيٌّ عَلَيْهِ السَّلَامُ».

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند: من و علی (علیه السلام) دو نور بودیم در نزد خداوند متعال ١۴۰۰۰ سال قبل از خلقت آدم. بعد از آنکه آدم را خلق کرد این نور را دو قسمت کرد جزئی از آن من هستم و قسمت دیگر علی.

فضائل الصحابة، تالیف احمد بن حنبل، جلد ۲، صفحه ۶۶۲-۶۶۳، حدیث ۱۱۳۰، چاپ دار ابن جوزی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکتر خطیبی سالم زیبا تدریس خصوصی آیلتس سیم کشی ساختمان Luke Shonda Sirun Sona خیریه بیت الکوثر زنگی آباد همه چیز در مورد سایت های پیش بینی مشاهیر و چهره های ماندگار دره اترک