حضرت زهرا علیها السلام پاره تن، روح و قلب پیامبر صلی الله علیه و آله

ابن صباغ مالکی از علمای اهل تسنن روایت کرده است:

وروي عن مجاهد قال : خرج النبيّ صلى الله عليه و آله وهو آخذ بيد فاطمة فقال : من عرف هذه فقد عرفها ، ومن لم يعرفها فهي فاطمة بنت محمّد ، وهي بضعة منّي ، وهي قلبي وروحي الّتي بين جنبيَّ ، فمن آذاها فقد آذاني ، ومن آذاني فقد آذى اللّه .

روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله دستان حضرت فاطمه زهرا علیها السلام را گرفت و فرمود: هر کس او را نمی‌شناسد الآن بشناسد، و هر کس نمی‌داند او کیست بداند که او فاطمه دختر من و پاره تن من است. او قلب من است. او روح میان دو پهلوی من است. هر کس او را بیازارد، مرا آزرده و هر کس مرا بیازارد، خدا را آزرده است.

الفصول المهمة فی معرفة الائمة، تالیف ابن صباغ مالکی، جلد ۱، صفحه ۶۶۴-۶۶۵، چاپ دار الحدیث

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : الله ,علیه ,پاره ,السلام ,زهرا ,علیها ,الله علیه ,علیها السلام ,زهرا علیها ,السلام پاره ,حضرت زهرا ,زهرا علیها السلام
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خاطرات مشترک آموزش سلامت و بهداشت فردی و اجتماعی شهر پرند جوان ایرانی Iran Music Lee گاه‌نوشته‌های یک دانش‌جو نمايندگي تعمير انواع يخچال و لباس شويي با ارزانترين قيمت Amy arshia site